Mecenas przerwał głodówkę – protest przeciwko złemu traktowaniu niemieckiej Polonii

To nie pierwszy głodowy protest Stefana Hambury, wyrażającego w ten sposób sprzeciw wobec antypolskiej polityki niemieckich władz. Podczas gdy o głodówce rezydentów mówią wszystkie stacje telewizyjne, o podobnym akcie znanego mecenasa nie słychać w mainstreamowych mediach.

Mec. Hambura, znany obrony polskich interesów w sprawach przeciwko niemieckim instytucjom, przez kilkanaście dni prowadził głodówkę. To protest przeciwko upartemu nieprzyznawaniu przedstawicielom niemieckiej Polonii statusu mniejszości narodowej. Obecnie żyjący w Niemczech od pokoleń Polacy wciąż nie są uznawani za mniejszość narodową, podczas gdy w Polsce mniejszość niemiecka korzysta w pełni ze swoich praw (TUTAJ).

– Wiele osób zwróciło się do nas w czasie trwania protestu. Jeżeli nowo powstały rząd niemiecki nie rozwiąże tego problemu, to kolejny strajk odbędzie się w większym gronie – zapowiada Hambura. Mecenas prowadził już podobny protest w maju. Tym razem musiał przerwać go z powodu zasłabnięcia i kolejnych problemów zdrowotnych.

radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.