Morawiecki zapewnia, że nad koronawirusem rząd pracuje od miesięcy. Przypominamy, co mówił sam Szumowski miesiąc temu (WIDEO)

– Przygotowania do koronawirusa rozpoczęliśmy parę miesięcy temu, kiedy usłyszeliśmy o pierwszych przypadkach. Jesteśmy coraz lepiej przygotowani – twierdzi premier Mateusz Morawiecki. Oficjalne apele o dostarczanie podstawowego sprzętu do szpitali skierowane do zwykłych ludzi oczywiście demaskują to kłamstwo. Warto jednak przypomnieć, co mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski miesiąc temu.

– Przygotowania do koronawirusa rozpoczęliśmy parę miesięcy temu, kiedy usłyszeliśmy o pierwszych przypadkach. Jesteśmy coraz lepiej przygotowani i wierzę, że nawet 4 cyfrowa liczba chorych nie będzie dla nas takim dramatem jak jest w innych krajach – przekonuje premier Mateusz Morawiecki.

Problem w tym, że rząd w praktyce niewiele robi. Nawet propozycja tzw. tarczy antykryzysowej to jedynie ogólnikowe deklaracje, a nie żadne konkrety.

To społeczeństwo wykazuje się z jednej strony samodyscypliną, umiejąc pozostać w domu zamiast – jak Włosi – żyć jakby było zupełnie normalnie. To społeczeństwo też przynosi dodatkowe zaopatrzenie do szpitali, prywatne firmy przeznaczają też pieniądze na dofinansowanie placówek medycznych. Nawet prywatne firmy gastronomiczne – bezpłatnie lub za symboliczny jeden grosz – dostarczają żywność dla ciężko pracujących lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Także dzisiaj minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie Radia Zet zrzucał winę za obecny stan z koronawirusem na świecie na WHO. Zapytany o to, czy organizacja przespała nadejście epidemii, przekonywał, że tak.

– WHO później za to zresztą przeprosiła, że ich komunikaty, które powinny być wykładnikiem, mogły być mylące – mówił minister.

Warto więc w kontekście obecnych wypowiedzi premiera i ministra zdrowia przypomnieć, co miesiąc temu mówił ten drugi na doniesienia o koronawirusie w Chinach oraz ewentualnym zagrożeniu dla Europy i Polski.

– Tego, co się dzieje na świecie w związku z koronawirusem, poza Chinami, nie można nazwać epidemią – mówił 7 lutego minister Łukasz Szumowski w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. – Nie ma co panikować – dodał. Zaznaczał również, że „tego, co się dzieje na świecie, poza Chinami, nawet nie można nazwać epidemią”.

Czy więc minister Szumowski jest totalnie niekompetentny? Czy po prostu dzisiaj premier Morawiecki kłamie? A może obaj urzędnicy działają bez żadnych wzajemnych konsultacji? Innych opcji raczej nie ma.

twitter.com, kontrrewolucja.net, gazetaprawna.pl, radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.