Morgan Johansson ostro krytykuje Camerona

„Unika odpowiedzialności i dzieli ludzi” – tak o premierze Wielkiej Brytanii powiedział minister sprawiedliwości i migracji Szwecji, Morgan Johansson. Zarzucił mu również oraz całemu rządowi Zjednoczonego Królestwa, że podczas kryzysu związanego z napływem imigrantów do francuskiego Calais, nie dąży do rozwiązania problemu, unika odpowiedzialności i tworzy podziały.

Udzielając wywiadu na antenie radia BBC 4, minister powiedział, że aktualnie występujący kryzys imigracyjny na granicy Francji i Wielkiej Brytanii bierze się z unikania przez oba kraje odpowiedzialności za przyjmowanie uchodźców.

– Słyszałem, co (Cameron) mówił o nielegalnych imigrantach, hordach i tym podobnych. Wydaje mi się, że chce w ten sposób grać na emocjach, dzielić ludzi, a to nie jest konstruktywne podejście do problemu – powiedział Johansson.

Władze Szwecji zezwalają na wjazd do kraju wszystkim ludziom ze zniszczonej wojną domową Syrii, a w zeszłym roku przyjęto łącznie 30 tys. osób ubiegających się o azyl. Wielka Brytania w tym czasie przyjęła 10 tys. uchodźców.

Cameron w czwartek powiedział, że nielegalni imigranci dążący do  przedostania się do jego kraju będą zawracani, by „było wiadomo, iż Wielka Brytania nie jest dla nich bezpieczną przystanią”.

Pitz/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.