Muzułmanka szefową parlamentu w Badenii-Wirtembergii

foto: YouTube (TheWahlblog), "Muhterem Aras (B'90/Grüne) Persönliche Vorstellung"
foto: YouTube (TheWahlblog), „Muhterem Aras (B’90/Grüne) Persönliche Vorstellung”

50-letnia aktywistka lewicowej partii Zielonych została szefową landtagu w Badenii-Wirtembergii, położonej w południowo-zachodniej części Niemiec. Jest ona muzułmanką.

To pierwszy taki przypadek w historii Niemiec i jednocześnie potwierdzenie tezy, że rdzenna ludność wycofuje się z aktywnego życia społecznego.

Pochodząca z Turcji Muhterem Aras, członkini partii Zielonych, została wybrana w Stuttgarcie na szefową parlamentu landu Badenia-Wirtembergia. W swoim powyborczym przemówieniu podkreśliła, że ten dzień przejdzie do historii, a deputowani dali wyraźny “protolerancyjny” sygnał całemu światu.

Muhterem Aras poparło w wyborach 96 osób, trzy wstrzymały się od głosu, a 39 było przeciwnych jej kandydaturze. Poparcia nie udzielili Aras przedstawiciele antyislamskiej AfD, w większości odmawiając nawet bicia braw zwyciężczyni głosowania. Partia ta niedawno uwzględniła w swoim programie zapis, że islam nie jest częścią Niemiec.

W połowie marca antyimigracyjna i antyislamska Alternative für Deutschland odniosła sukces w lokalnych wyborach do największego i najbogatszego w Niemczech landu Badenii-Wirtembergii, zdobywając 15,1 proc. głosów. Jednak wybory wygrali Zieloni, którzy tworzą koalicję z “chrześcijańską” CDU.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.