Nadal większość wybiera bycie głupim, choć młodzi są mądrzejsi. Najpopularniejszym źródłem informacji dla Polaków jest telewizja

Z badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że wciąż zdecydowana większość społeczeństwa jako główne źródło informacji traktuje najgorszy rodzaj mediów – telewizję. Wzrosło jednak znaczenie portali internetowych.

Dziecko ogłupiane przed telewizorem/fot. ilustracyjne/fot. pixabay

83 proc. ankietowanych wskazało, że ogląda telewizję i z niej czerpie wiedzę o wydarzeniach ze świata. Drugie miejsce jednak zajmują obecnie portale internetowe. Korzysta z nich 59 proc. społeczeństwa. Następne miejsce zajmuje radio (48 proc.) i prasa (35 proc.).

26 proc. osób czerpie wiedzę… z Facebooka. Z kolei 21 proc. z innych mediów społecznościowych.

26 proc. czerpie informacje od znajomych i rodziny.

Pociesza fakt, że telewizja jest popularna wśród starszego pokolenia, które powoli przemija, choć jest obecnie w przeważającej większości. Na przykład w grupie od 60 roku życia, telewizja jest traktowana jako najważniejsze medium aż dla 90 proc. osób. Jednocześnie osoby te nie korzystają prawie w ogóle z Internetu.

Z kolei wśród osób w wieku 18-29 lat najpopularniejsze są portale internetowe. Jako główne źródło informacji wskazało je 69 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu jest Facebook (58 proc.). Telewizję ogląda jedynie 32 proc. osób w tym wieku. Z kolei prasę czyta jedynie 16 proc. ankietowanych z tej grupy wiekowej.

Dominik Cwikła uważa, że „telewizja to najgorsze z możliwych mediów”. – Krzykiem i obrazem manipuluje odbiorcami. Najlepszymi dla odbiorcy mediami jest imho słowo pisane. Można przeanalizować to, co się czyta i zastanowić. W przypadku telewizji tej opcji praktycznie nie ma – napisał na Twitterze założyciel naszego portalu.

– Od telewizji jest też lepsze radio. Działa wyłącznie dźwiękiem, co utrudnia manipulację. Zresztą widać to w o wiele niższych niż w TV stawkach za reklamy – dodał.

rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.