Nadchodzi „nowa normalność”? Policja ogłosiła wielki przetarg na naboje do broni gładkolufowej

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na ogromna liczbę naboi do broni gładkolufowej. Chodzi o więcej, niż milion sztuk amunicji dziewięciu typów. Ponad ponad 800 tys. naboi jest przeznaczone m.in. do tłumienia zamieszek. To największy taki przetarg od półtora roku.

Od wielu lat głównym odbiorcą tego typu zamówień od policji jest Fabryka Amunicji Myśliwskiej „FAM-Pionki” Sp. z o.o. Ostatnio tak wielka ilość tej amunicji zamówiona została latem 2019 roku. By wziąć udział w przetargu, należy złożyć odpowiednie dokumenty do 29 grudnia.

Zamówione zostaną: 130 tys. sztuk amunicji z pociskiem gumowym, przeznaczonych do szkoleń. 30 tys. naboi z pociskiem proszkowym, które pozwalają na przebicie przeszkody poprzez rozsypanie się. Oprócz tego zamówienie obejmuje 20 tys. nabojów z pociskiem gazowym i proszkowo-obezwładniającym, które używa się do wywabienia ludzi z ukrycia. 180 tys. naboi błyskowo-akustycznych wykorzystane ma zostać do celów ostrzegawczych oraz ćwiczebnych.

40,8 tys. sztuk amunicji to naboje z pociskiem ołowianym, zaś 40 tys. sztuk to naboje śrutowe. Przeznaczone są do unieruchamiania pojazdów.

790 tys. sztuk amunicji – podzielone na trzy typy – dotyczą naboi z pociskiem gumowym, przeznaczonych do tłumienia zamieszek.

zbiam.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Nadchodzi „nowa normalność”? Policja ogłosiła wielki przetarg na naboje do broni gładkolufowej

 • Avatar
  26 listopada 2020 at 19:36
  Permalink

  od dawna rząd się przygotowuje na tzw.niepokoje społeczne wyposażając policję lepiej niz wojsko. Pisałem o tym wiele razy że to wygląda jak za Jaruzelskiego.

  Reply
 • Avatar
  30 listopada 2020 at 11:42
  Permalink

  I bardzo dobrze. Gumy nigdy za dużo. Grzmiące kije są dobre do rozpędzania motłochu. Zasada jest prosta. Łamiesz prawo dostaniesz z gumy lub gazu. Jesteś spokojnym praworządnym obywatelem – nic ci nie grozi.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks