Napaść z nożem na policjanta. To radny, który chętnie fotografował się z ważnymi politykami PiS (WIDEO)

Dwóch policjantów z Buska-Zdroju w woj. Świętokrzyskim zostało zaatakowanych w jednym z marketów podczas interwencji. Jeden z nich został dwukrotnie dźgnięty w plecy. Sprawca to najpewniej związany politycznie z PiS radny Łukasz Sz., choć ze względu na te podejrzenie wokół sprawy jest oczywiście wiele niewiadomych.

Łukasz Sz. fotografujący się z Beatą Szydło, Patrykiem Jakim oraz wychwalany przez Jadwigę Emilewicz/fot. Twitter/YouTube

Policja otrzymała zgłoszenie w związku z sytuacją w sklepie. – Ktoś miał wymachiwać nożem i grozić klientce. Policjanci pojechali na miejsce, zastali stojącego przed sklepem 37-latka, zauważyli, że wystaje mu z rękawa nóż. Przystąpili do legitymowania – powiedział portalowi gazeta.pl asp. Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Wówczas ze sklepu wyszedł 32-letni radny miejski, kolega 37-latka. – 32-latek zaczął najpierw słownie atakować policjantów, później ich szarpać. Postanowili go obezwładnić. W trakcie obezwładniania wyciągnął nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy – zaznacza asp. Piwowarski.

– Według komentujących to zdarzenie, napastnikiem jest Łukasz Sz., prezes Forum Młodych Samorządowców Rzeczypospolitej Polskiej oraz prezes lokalnego Stowarzyszenia „Młode Busko”. W internecie wielokrotnie widziany był w towarzystwie ważnych polityków Zjednoczonej Prawicy m.in. odnaleźć można jego fotografie z Patrykiem Jakim czy Beatą Szydło. Zachwalała go osobiście Jadwiga Emilewicz, minister w rządzie Mateusza Morawieckiego z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina – informuje nczas.com.

Rany zadane policjantowi są powierzchowne, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugi funkcjonariusz ma skaleczoną dłoń.

Patryk Jaki twierdzi, że radny robił sobie zdjęcia nie tylko z politykami PiS. – Facet robił sobie foto z obecnymi i byłymi politykami PiS, PO, Korwin i K15 – twierdzi wiceminister sprawiedliwości. Nie widzieliśmy jednak zdjęć z politykami innych ugrupowań. Z profilu na Twitterze oraz Facebooku Łukasza Sz. wynika też jasno, że jego preferencje polityczne związane są stricte z ugrupowaniem rządzących socjalistów.

– Z-ca Prokuratora Generalnego polecił zakwalifikowanie czynu jako usiłowanie zabójstwa – grozi mu 25 więzienia – dodał Jaki.

– Jest tez wniosek o areszt. Bandyta zrozumie, że ręka podniesiona na policjanta to rękę podniesiona na Polskę. W pon zostaną też skierowane pozwy wobec osób, które rozpowszechniały nieprawdziwe informacje na ten temat. Możliwy tryb wyborczy – dodał Patryk Jaki, z którym również fotografował się Łukasz Sz.

nczas.com, gazeta.pl, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.