Nastolatek planował zamach z użyciem kangura

19-letni Sevdet Ramadan Beslim został skazany przez australijski sąd za planowanie przeprowadzenia zamachu. Plan młodego mężczyzny zakładał zamontowanie pasa szahida na kangurze, który miał posłużyć do przeprowadzenia ataku.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Beslim został przez australijski sąd uznany winnym planowania przeprowadzenia zamachu terrorystycznego i skazany na 10 lat pozbawienia wolności. 19-latek chciał dokonać zamachu terrorystycznego podczas państwowych uroczystości upamiętniających żołnierzy, którzy polegli w bitwie na Gallipoli. Australijskie służby o zamiarach Beslima dowiedziały się od Brytyjczyków, gdyż niedoszły zamachowiec zwierzył się ze swoich planów 15-latkowi z Wielkiej Brytanii.

Zamach planowany był w 2015 roku, jednak o całej sprawie poinformowano dopiero 14 miesięcy po aresztowaniu młodego zamachowca. Plan Beslima był dosyć oryginalny. Zamierzał skonstruować pas szahida, a następnie zamontowanie go na kangurze. Zwierzę miało umożliwić przeprowadzenie ataku.

19-latek w swoim telefonie miał zamieszczony tekst przysięgi wierności przywódcy ISIS. W internetowej rozmowie z nastoletnim Brytyjczykiem wyjawił, że chciałby zabić jakichś policjantów, najlepiej przez ścięcie głowy. Zamach natomiast pragnął przeprowadzić po to, by ukazać słabość władz oraz zasiać strach w społeczeństwie.

Besim zaczął planować zamach po tym, jak jego 18-letni kolega, Numan Haider, zginął w 2014 r., zastrzelony przez funkcjonariuszy w pobliżu posterunku Endeavour Hills po tym, jak ugodził nożem dwóch oficerów policji.

Prokuratorzy żądali kary 15 lat pozbawienia wolności. Sędzia w swym wyroku skazał Beslima na 10 lat więzienia argumentując swoją decyzję tym, że ze względu na młody wiek skazanego i jego ewidentną niedojrzałość można mieć nadzieję, że wyjdzie on jeszcze na prostą.

CWIK/PanstwoChrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.