Nastolatki z Estonii z prawem do aborcji i sterylizacji

Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves podpisał ustawę, na mocy której osobom niepełnoletnim zezwala się na mordowanie nienarodzonych dzieci. Osoby niepełnoletnie będą także mogły przechodzić sterylizację. Warunek: „pacjentka” musi być zdolna do samodzielnego podejmowania decyzji i racjonalnej analizy wszystkich wad i zalet. Parlament w Tallinnie przyjął ustawę 45 głosami „za” i 24 „przeciw”. 

Każda nastolatka przed podjęciem ostatecznej decyzji musi usłyszeć od lekarza prowadzącego o ryzyku, odpowiedzialności i ewentualnych konsekwencjach psychologicznych. – Jeśli zdaniem lekarza, osoba nieletnia może w sposób logiczny i przekonujący wytłumaczyć swoją decyzję, dodatkowa zgoda rodziców dziewczyny staje się zupełnie bezzasadna. Bardzo ważnym jest, aby pomiędzy nieletnią pacjentką a prowadzącym ją lekarzem pojawiła się mocna nić wzajemnego zaufania – uważa deputowana Heljo Pikhof,  przedstawiciel Komisji ds. Socjalnych przy estońskim Riigikogu.

Najwięcej dzieci w łonach matek mordowanych jest w Szwecji, Estonii i Wielkiej Brytanii (około 24 na 1000 osób) – wynika z zestawienia sporządzonego w ramach programu Reprostat, monitorującego dane na temat zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego mieszkańców UE. Co dziewiąte zabójstwo dziecka poczętego w Unii Europejskiej przeprowadzane jest wśród nastolatek.

Pitak/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.