Naukowcy chcą zakazu zmieniania DNA

Zespół wybitnych naukowców, w tym również noblistów, opublikował apel w piśmie branżowym „Science”. Badacze chcą zakazu stosowania inwazyjnej metody, która zmienia DNA ludzkiego zarodka.

Na łamach magazynu ukazała się wypowiedź kilkunastoosobowej grupy cenionych biologów i biochemików, m.in. zdobywców Nagrody Nobla z dziedziny chemii i medycyny. Naukowcy apelują o wprowadzenie zakazu wycinania fragmentów ludzkiego DNA po to, by zastąpić je innymi. Metoda ta, zwana CRISPR – Cas9, nie jest na razie oficjalnie stosowana u ludzi. Pojawiły się jednak nieformalne informacje, jakoby tego rodzaju eksperymenty przeprowadzały m.in. Chiny i Korea Południowa.

Sygnatariusze listu zwracają uwagę, iż metoda CRISPR – Cas9 jest nie tylko moralnie naganna (chodzi wszak o próbę „projektowania ludzi” przez ingerencję w ich DNA oraz eksperymentowanie na zarodkach), ale jest również niepewna oraz niesie za sobą poważne niebezpieczeństwa. Nasza wiedza w dziedzinie genetyki nie jest jeszcze wystarczająca, byśmy mogli przewidzieć dalekosiężne skutki tego rodzaju manipulacji. A skutki te, zdaniem genetyków, mogą być katastrofalne.

Mgot/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.