Nawet oficjalne statystyki rządu pokazują ogromne spadki, ale rząd przedłuża lockdown o ponad tydzień. Niedzielski znalazł wymówkę

Obecnie trwające restrykcje zostały przedłużone do 18 kwietnia. Jak przekonywał minister zdrowia Adam Niedzielski, „obserwowane wyniki dot. nowych zakażeń są zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie; cały czas trudna sytuacja w szpitalach, jeżeli chodzi o zajęte łóżka”. Wcześniej też przestał odwoływać się do liczby pozytywnych wyników, które z każdym dniem spadały, ale właśnie zwrócił uwagę na dostępność łóżek.

– Teraz najważniejszym parametrem przy podejmowaniu decyzji o obostrzeniach jest zajętość łóżek i respiratorów a nie dzienna liczba nowych zakażeń – napisał wczoraj na Twitterze Adam Niedzielski.

Dziś ogłoszono, że restrykcje wciąż pozostaną w kraju. Trwający lockdown nie skończy się wraz z piątkiem. Został wydłużony do niedzieli 18 kwietnia. Nie wiadomo, czy rząd nie będzie żądał jeszcze dłuższego ulegania swoim rozporządzeniom.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Obserwowane wyniki dot. nowych zakażeń są zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie; cały czas trudna sytuacja w szpitalach, jeżeli chodzi o zajęte łóżka; najtrudniejsza sytuacja na Śląsku – mówił podczas dzisiejszej konferencji Niedzielski.

Przypominamy, że według analityka i matematyka Krzysztofa Szczawińskiego, obecna tzw. III fala znacznie słabnie, co potwierdzają również oficjalne rządowe komunikaty. Szczawiński przez kolejne dni podtrzymuje swoją opinię, udostępniając na facebookowym profilu kolejne aktualizacje dotyczące liczby pozytywnych testów na obecność SARS-CoV-2.

Przypominamy również, że codzienne nowe dane rządu o „nowych przypadkach” dotyczą pozytywnych wyników testów, nie zachorowań czy hospitalizacji, choć duże media – błędnie – traktują je jako synonimy.

rmf24.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.