Nawet Ziemkiewicz jest przeciwny aresztowaniu Międlara przez ABW. Ale Daniels się cieszy

Jacek Międlar/fot. YT/wRealu24
Wczoraj rano ABW w brutalny sposób aresztowało Jacka Międlara. Wywołało to wielkie oburzenie w praktycznie całej części społeczeństwa, także osób jawnie sprzeciwiających się publicystyce i działaniom Międlara. Natomiast jawnie cieszy się z tego powodu… Jonny Daniels.

Jonny Daniels udostępnił na Twitterze informację o aresztowaniu Jacka Międlara przez ABW. Dodał przy tym krótkie komentarz: „Dobrze!”.

Międlara jednak wspierają praktycznie wszyscy, także osoby na co dzień będące w opozycji do niego czy jego środowiska. Jednym z nich jest Rafał Ziemkiewicz.

– Stanowczo (choć wiem, że bezsilnie) protestuję!!! Publicystyka, bez względu na jej treść (nie czytałem) nie może być powodem do najścia antyterrorystów i aresztowania. Co chciała zabezpieczyć #ABW, mózg #miedlar do przeszukania? Wystarczyło wezwanie, przyniósłby na pewno – napisał na Twitterze Ziemkiewicz.

Opinia katolicka

Z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaznaczył, że choć „nie popiera poglądów p. J. Międlara” i „jest krytyczny wobec porzucenia kapłaństwa”, to „akcję ABW uważa za groźny precedens, godzący w prawa obywatelskie, w tym wolność słowa”.

– Czemu nie zatrzymuje się tych, co chwalą komunizm lub wzywają do zorganizowania „polskiego Majdanu”? – pyta kapłan. Wpis został podany dalej m.in. przez ks. Janusza Chyłę.

W podobnym tonie wypowiadał się wczoraj Tomasz Kalinowski z Rot Niepodległości. – Widać, że prokuratura i służby specjalne monitorują to, co dzieje się w sieci i bardzo szybko na to reagują. To moim zdaniem jest bardzo niebezpieczne, bo ogranicza wolność słowa. I ja jak nie zgadzam się z wieloma wypowiedziami, stylistyką i publicystyką ks. Jacka Międlara czy też jego decyzjami życiowymi, to tutaj trzeba stanąć w obronie wolności słowa i obronie księdza Jacka – mówił Kalinowski z Rot Niepodległości w NCzasTV.

Także założyciel naszego portalu Dominik Cwikła uważa to za skandal. Udostępnił tekst, który był pretekstem do brutalnego najścia przez służby specjalne ze stwierdzeniem, że „to są jajca”.

– ABW potraktowani jak policja myśli do zamknięcia człowieka, który mówi coś innego. Teraz w mainstreamie będzie, że to niby jest kurna dowód – napisał Dominik Cwikła dodając pytanie, „czy podanie przez niego linka do wspomnianego tekstu sprawi, że jutro rano wpadną do niego funkcjonariusze”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.