Nepal: więzienie za ewangelizację

TUBS, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Od przyszłego roku każdy, kto będzie próbował ewangelizować ludzi w Nepalu, trafi za kraty. Władze himalajskiego kraju zdecydowały o przyjęciu prawa przewidującego karę więzienia za „działania mające znamiona prozelityzmu”.

Nepalscy duchowni alarmują – nowe prawo nie tylko uniemożliwi ewangelizację, ale wprost łamie gwarantowaną przez konstytucję tego kraju wolność religijną. Nawet pięć lat więzienia będzie groziło za „działania mające znamiona prozelityzmu” oraz podważanie wartości jakiegoś wyznania. Prawo będzie dotyczyło zarówno obywateli Nepalu jak i obcokrajowców – a więc także misjonarzy.

Według biskupa Paula Simicka, wikariusza apostolskiego w Nepalu, nowe przepisy będą ograniczać księżom możliwość wykonywania ich kapłańskich obowiązków.

To nie pierwszy raz, gdy nepalskie władze uderzają w mniejszości religijne, w tym w chrześcijan. Rok temu przyjęto, iż Boże Narodzenie nie będzie w Nepalu świętem państwowym. Jednocześnie w kraju tym obowiązują aż 83 wolne dni z powodu świąt hinduistycznych (TUTAJ).

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks