Netanjahu chce powrotu Żydów z Europy

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu namawia europejskich Żydów do masowej emigracji do Izraela. Z apelem zwrócił się po wczorajszym incydencie w Kopenhadze, w którym zginął pilnujący synagogę Duńczyk żydowskiego pochodzenia. 

– Składamy nasze kondolencje Duńczykom, jak i społeczności żydowskiej w Danii. Mówimy naszym żydowskich braciom i siostrom: Izrael jest waszym domem. Przygotowujemy się do absorpcji masowej imigracji z Europypowiedział Benjamin Netanjahu, premier Izraela.

Napastnik zabił również w centrum miasta uczestnika spotkania pod tytułem: “Sztuka, bluźnierstwo i wolność wypowiedzi”, zorganizowanego przez Szweda Larsa Vilksa, któremu wielokrotnie grożono śmiercią za jego rysunki z 2007 roku, przedstawiające psa z głową Mahometa.

Wczorajszego poranka duńska policja podała informację, że znalazła sprawcę ataków i zastrzeliła go, po tym gdy otworzył on ogień do policjantów. Główny rabin gminy żydowskiej w Danii, Jair Melchion powiedział, że jest „rozczarowany” apelem Netanjahu. „Terror nie jest powodem do przenoszenia się do Izraela” – podkreślił lider żydowskiej diaspory w Danii.

Pitak/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks