Netanjahu: Hitler nie chciał Holokaustu

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Zadziwiające słowa padły z ust Benjamina Netanjahu podczas 37. Kongresu Syjonistycznego. Zdaniem izraelskiego premiera, Adolf Hitler nie planował od początku zagłady Żydów, lecz został do niej namówiony przez wielkiego muftiego Jerozolimy.

Przywódcę III Rzeszy miał, zdaniem Netanjahu, przekonać ostatecznie Al-Hadżdż Muhammad Amin al-Husajni, pełniący funkcję wielkiego muftiego Jerozolimy w latach 1921-1948. Do rozmowy między Hitlerem a al-Husajnim miało dojść w 1941 roku w Berlinie. – Hitler nie chciał w tym czasie eksterminować Żydów, chciał ich wydalić. Ale Hadżdż Amin al-Husajni udał się do Hitlera i powiedział: „Jeśli ich wypędzisz, wszyscy przyjadą tutaj” – twierdzi premier Izraela. Według Netanjahu, na pytanie Hitlera „Więc co powinienem z nimi zrobić?”, mufti odparł: „Spalić ich”.

Teza, którą zaprezentował izraelski polityk, nie jest nowością. Pojawia się wśród niektórych badaczy Holokaustu, jednak jest przez większość historyków traktowana krytycznie. Podkreśla się jedynie fakt, iż al-Husajni popierał zagładę Żydów.

Słowa Netanjahu, które zacytował dziennik „Jerusalem Post”, wzbudziły reakcję na całym świecie, również w Niemczech. Rzecznik kanclerz Angeli Merkel podkreślił, iż za Holokaust odpowiadają Niemcy i ideologia nazistowska.

MGOT/gazetaprawna.pl, kresy.pl, wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz