Niedzielski twierdzi, że normalność wróci może na wakacje. „To wariant optymistyczny, zakładający zaszczepienie co miesiąc miliona osób”

– Myślę, że w okolicach wakacji sytuacja epidemiczna powinna się na tyle uspokoić, że będziemy mogli zacząć normalnie funkcjonować – powiedział minister Adam Niedzielski. Zaznaczył jednak, że to „wariant optymistyczny”, który zakłada, że co miesiąc zaszczepionych zostanie milion (sic!) osób.

Niedzielski powiedział to podczas wczorajszej konferencji na temat rządowej strategii szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Zapytany o to, kiedy można spodziewać się końca epidemii w Polsce oraz czy szczepionka może się ku temu przysłużyć, członek rządu zwrócił uwagę na deklaracje producentów szczepionek.

Ze wspomnianych deklaracji wynika, że skuteczność tych robionych na szybko szczepionek na koronawirusa wynosi 95 proc.. Skonfrontował je ze szczepionkami na grypę, która ma sięgać 60 proc..

– To już pokazuje, że mamy do czynienia z innowacyjną, nowoczesną i przede wszystkim skuteczną technologią. Im wyższy jest ten parametr, tym mniejszą część populacji trzeba zaszczepić, żebyśmy mogli pandemię sprowadzić do zwykłego zachorowania, które oczywiście będzie funkcjonowało w naszym otoczeniu, ale już nie będzie generowało chaosu i sytuacji kryzysowej, z którą mamy do czynienia przez ostatnie ponad już pół roku – przekonywał urzędnik.

– Jeżeli wyszczepienie dwoma dawkami oznacza konieczność powtórzenia tego zabiegu 3 do 4 czterech tygodni po pierwszej dawce, to można przyjąć, przy takim tempie, że będziemy szczepili milion osób miesięcznie, co wydaje się też optymistycznym na początku założeniem, że pewnie gdzieś w okolicach wakacji będziemy mieli coraz bardziej komfortową sytuację – kontynuował Niedzielski.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Niedzielski twierdzi, że normalność wróci może na wakacje. „To wariant optymistyczny, zakładający zaszczepienie co miesiąc miliona osób”

  • Avatar
    6 grudnia 2020 at 10:28
    Permalink

    Niech Niedzielski zaszczepi się za mnie ja mu odstąpię mu swoją szczepionkę

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks