Nielegalni imigranci przedostają się do Włoch na jachtach

„L’Espresso” informuje, że „we Włoszech narasta zjawisko przemytu nielegalnych imigrantów na pokładzie jachtów”. Proceder ten prowadzony jest przez gangi rosyjskie, ukraińskie i gruzińskie.

jacht/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Według autorów, to aspekt imigracji, o której nie mówi szef MSW tego kraju Matteo Salvini. W artykule napisano, że narasta „ciche zjawisko” przemytu ludzi na pokładach luksusowych jachtów, które zwykle płyną z Grecji do włoskiej Apulii lub na Sycylię.

Zajmować się tym mają klany ze Wschodu, powiązane z rosyjską oraz turecką mafią. Są to „jachty-widma”, zarejestrowane nieraz na fikcyjne firmy i pływające pod amerykańską banderą.

Według „L’Espresso” powołującego się na śledczych, przemytnicy biorą około 10 tys. euro od każdego imigranta przewożonego w taki sposób. Jedna grupa liczy około 70 osób, zaś rejsów jest około 5 tys. rocznie.

Do Włoch tą drogą docierają Kurdowie, Irakijczycy, Pakistańczycy oraz mieszkańcy Kosowa.

„L’Espresso” informuje, że włoskie służby zdołały aresztować grupę przemytników. Jeden z nich, Rosjanin zatrzymany na pokładzie jachtu, miał pełne kieszenie dolarów i rubli. Zwraca się też uwagę, że w proceder zamieszanych jest też wielu Ukraińców. 60 z nich zostało aresztowanych przez Włochów w ciągu czterech ostatnich lat.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.