Niemiecki episkopat chce świętować rocznicę reformacji

Według „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, niemiecki episkopat zamierza przyłączyć się do obchodów rocznicy reformacji. Taką decyzję miał podjąć kard. Marx.

Dziennik przytacza fragmenty korespondencji przewodniczącego Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, Heinricha Bedforda-Strohma, oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec, kardynała Reinharda Marxa. Według informacji zawartych we Frankfurter Allgemeine Zeitung, planowane są m.in. wspólne ekumeniczne nabożeństwa oraz pielgrzymka Marxa i Bedforda-Strohma do Izraela.

Rocznica reformacji przypadająca na marzec 2017 i jej wspólne obchody, od dłuższego budzą wśród katolików niemieckich sporo kontrowersji, jak i również sam kardynał Marx. Duchowny zasłynął w lutym tego roku wypowiedziami na temat homoseksualizmu i udzielania Komunii Św. osobom rozwiedzionym żyjącym w nowych związkach. Kard. Marx powiedział wtedy, iż episkopat niemiecki nie jest „filią Rzymu”, co wzbudziło ogromnie negatywny oddźwięk. Pojawiły się wówczas nawet obawy o schizmę w Kościele.

Mgot/pch24

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet