Niemcy szantażują Polskę w kwestii uchodźców

Kanclerz Angela Merkel zasugerowała, że przynależność Polski do strefy Schengen może ulec zmianie, jeżeli nie zdecydujemy się przyjąć imigrantów. Z kolei jej partyjny kolega chce powiązać przyznawanie funduszy europejskich z przyjmowaniem uchodźców.

Zgodnie z informacjami podanymi przez RMF FM, Angela Merkel chce uzależnić nasze dalsze istnienie w strefie Schengen od tego, czy Polska przyjmie kolejnych uchodźców. Podobne wypowiedzi słychać z ust europosła Elmara Broka, który chciałby, by fundusze europejskie trafiały jedynie do tych krajów, które otworzą granice na imigrantów. – Jeśli nie będzie solidarności w sprawie podziału imigrantów, nie będzie jej też w innych kwestiach. Solidarność jest ulicą dwukierunkową. Działa w dwie strony – twierdzi Brok. Propozycja podoba się Komisji Europejskiej, która ustami swojej rzecznik Natashy Bertraud ochoczo przyklaskuje: – Jesteśmy otwarci na wszystkie konstruktywne propozycje, które przedstawiają kraje członkowskie – mówi Bertraud.

Niemcy od dłuższego czasu mają problem z imigrantami, których jest już w tym kraju po prostu za dużo. Obozy dla uchodźców są przepełnione, tymczasem niemal codziennie na miejsce przybywają kolejne tysiące Syryjczyków, Afgańczyków czy Afrykańczyków. Przybysze, którzy przebywają obecnie we Włoszech, Grecji czy na Węgrzech nie ukrywają, że są to dla nich jedynie państwa przelotowe – cel ich podróży to Niemcy.

MGOT/pch24, rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz