Niemieccy biskupi chwalą Reformację i Lutra

Marcin Luter jako „świadek Ewangelii i nauczyciel wiary”, w centrum Kościoła zaś – Ewangelia. Takie zadziwiające stwierdzenia można przeczytać w dokumencie niemieckich biskupów, opublikowanym z okazji 500. rocznicy Reformacji.

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W dokumencie zatytułowanym „Reformacja z perspektywy ekumenicznej” niemieccy hierarchowie pod przewodnictwem bp Gerharda Feigego, chwalą Lutra, nazywając go „świadkiem Ewangelii i nauczycielem wiary”, a także wzywają do nawiązywania bliższych więzi z protestantami. „Kościół katolicki może dziś rozpoznać, co było najważniejsze w Reformacji – tzn, że Pismo Święte jest sercem i standardem chrześcijańskiego życia” – czytamy dalej. „Połączone z tym jest fundamentalnym spostrzeżeniem Marcina Lutra, że Boskie objawienie się w Jezusie Chrystusie dla zbawienia ludzkości jest proklamowane w Ewangelii; tym, że Jezus Chrystus jest w centrum Pisma i jedynym pośrednikiem” – napisali biskupi z Niemiec.

W rozmowie z CNS przewodniczący Komisji Ekumenicznej, bp Heinz Algermissen podkreśli również, że należy dążyć do zjednoczenia się przeciwko radykalnemu ateizmowi i islamowi. – Upamiętnienia Reformacji nie możemy postrzegać jako jubileuszu, ale powinniśmy przyznać się do błędów i do winy oraz  po obu stronach odpokutować za to, co miało miejsce przez 500 lat – powiedział Algermissen.

Za swoje heretyckie tezy i znieważenie nauczania Kościoła Marcin Luter został ekskomunikowany przez papieża Leona X.

MGOT/catholicherald.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet