Niemieccy heretycy chcą islamu w szkołach

Przewodniczący niemieckich ewangelików proponuje, by w szkołach odbywały się lekcje religii muzułmańskiej. Zdaniem Heinricha Bedforda-Strohma pomoże to wzmocnić wiarę samozwańczych chrześcijan i szerzyć tolerancję.

foto: Pixabay (kolaż)
foto: Pixabay (kolaż)

Bedford-Strohm uważa, iż nauczanie zasad mahometanizmu w szkołach uodporni młodych Niemców na ewentualne pokusy przejścia na islam, a samych muzułmanów skłoni do bardziej krytycznego przyjrzenia się swojej wierze. „Będą mogli również czegoś nowego o islamie się nauczyć i to na gruncie niemieckiej konstytucji” – przekonuje heretyk na łamach „Heilbronner Stimme”, lokalnego dziennika z Badenii-Wirtembergii. Zdaniem Strohma, za organizację lekcji religii muzułmańskiej powinny odpowiadać islamskie gminy wyznaniowe.

Strohm chce również wprowadzenia teologii islamskiej jako przedmiotu nauczanego na uczelniach wyższych. “W ten sposób islamska tradycja może być poddawana krytycznej refleksji na podstawie naukowych kryteriów” – twierdzi heretyk.

Obecnie w Niemczech w sześciu zachodnich landach prowadzone są zajęcia z religii muzułmańskiej. W kilku innych krajach związkowych lekcje te funkcjonują na zasadzie dodatkowych zajęć. Co ciekawe, brakuje takich lekcji w byłych landach NRD – nie ma tam odpowiedniej liczby muzułmańskich uczniów, by wprowadzić lekcje islamu.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.