Niemiecka minister ds. rodziny broni burkini. „Pomaga w integracji”

Giorgio Montersino from Milan, Italy, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

Franziska Giffey, niemiecka minister ds. rodziny broni prawa dziewczynek do noszenia burkini podczas zajęć szkolnych. Jej zdaniem, pomoże to w integracji imigrantów z niemiecką młodzieżą.

W niemieckich szkołach, wiele dziewczynek pochodzących z muzułmańskich rodzin, nie uczestniczy w lekcjach wychowania fizycznego na basenie, jeśli nie mogą podczas zajęć być ubrane w burkini, czyli islamskim stroju kąpielowym.

Dwa tygodnie temu, w jednej ze szkół w Nadrenii Północnej-Westfalii, władze placówki zakupiły 20 burkini, aby dziewczynki, które inaczej nie wezmą udziału w lekcjach na basenie, mogły nauczyć się pływać.

Minister Giffey tłumaczy, że dzięki temu dziewczynki będą mogły w pełni zintegrować się z niemieckimi dziećmi oraz nauczą się pływać. – Najważniejsze przecież jest dobro dzieci, czyli w tym przypadku, aby wszystkie mogły nauczyć się pływać – powiedziała Giffey.

Burkini na basenach budzi kontrowersje nie tylko z powodu skojarzeń z islamem czy też ze względów kulturowych. Pojawiają się zarzuty o kwestie dotyczące higieny i czystości dla innych osób korzystających z basenu.

dorzeczy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.