Niemiecki wywiad: Ponad 2,2 tys. osób należy do kręgu groźnych islamistów

Bandyci ISIS/fot. Twitter The Independent

Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) zalicza 2240 osób przebywających na terenie kraju do kręgu groźnych islamistów. Szczególnie groźni są bandyci Państwa Islamskiego powracający z Bliskiego Wschodu po militarnej porażce.

BfV wydał ostrzeżenie związane z powrotami do Niemiec bandytów walczących dla Państwa Islamskiego. Thomas Haldenwang, dyrektoru BfV powiedział w rozmowie z „Welt am Sonntag”, że liczba osób przypisywanych przez jego urząd do kręgów groźnych islamistów w roku 2018 wzrosła o ponad 300 do 2240. – Do tego dochodzą jeszcze ewentualni powracający dżihadyści – zaznaczył Haldenwang.

– W przypadku ISIS nie można odwołać alarmu. Musimy w dalszym ciągu liczyć się z tym, że w każdej chwili w Niemczech może być zamach. Jeżeli chodzi o Europę, to tzw. „Państwo Islamskie” działa przede wszystkim jako „wirtualny cyberkalifat” podżegający do zamachów, który wciąż jeszcze może sterować swoimi zwolennikami – dodał.

– Zadajemy sobie pytanie, czy nie powstaje tu nowa generacja terrorystów – powiedział i wyjaśnił, że dzieci islamistów z ISIS czczą swoich zabitych ojców jako bohaterów. Ponadto byli oni świadkami przemocy.

– Próby zamachów w ubiegłych latach ukazują ponadto, że młodociani bardzo wcześnie mogą stać się zamachowcami – przypomniał dyrektor BfV.

– Terroryści doskonale wiedzą, jak mogą niezauważenie wymieniać informacje. Korespondują przez komunikatory takie jak Messenger, WhatsApp czy czaty na platformach gier komputerowych – zaznaczył Haldenwang.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.