Niemieckie więzienia przepełnione przez imigrantów

foto: Pixabay
foto: Pixabay

W niemieckich więzieniach brakuje miejsca z powodu przestępców „z importu”. Służby więzienne alarmują i protestują przeciwko ukrywaniu sytuacji jako „niepoprawnej politycznie”.

Zarówno zakłady karne, jak i areszty śledcze w Niemczech są coraz bardziej przepełnione. Przyczyna to imigranci, których jest coraz więcej. – Fala migracyjna nie pozostała bez wpływu także na nasz system więziennictwa – ostrzega Anton Blach, szef związku zawodowego służby więziennej. – Zwłaszcza liczba osób przebywających w więzieniach śledczych wyraźnie się zwiększyła i dotyczy to głównie przestępców migranckiego pochodzenia – dodaje Blach w wywiadzie na łamach „Osnabrücker Zeitung”.

Obecnie liczba skazańców w całym kraju, którzy nie mają obywatelstwa niemieckiego, stanowi już jedną trzecią wszystkich odsiadujących wyroki. W samej Nadrenii Północnej-Westfalii proporcje są już wyrównane – pół na pół. Jeszcze większy odsetek azylantów jest w aresztach śledczych. Pracownicy więzień uważają, że media i władze celowo ukrywają sytuację, ponieważ jest ona sprzeczna z hurraoptymistyczną narracją w temacie imigrantów. – Można odnieść wręcz wrażenie, że informacje na ten temat są opinii publicznej ściśle dozowane, bo kłócą się z rządową narracją na temat polityki azylowej – mówi Blach.

Również niemiecka policja przyznaje, że imigranci trzykrotnie częściej popełniają przestępstwa, niż rodowici Niemcy, a spośród miliona osób starających się o azyl od wakacji 2015 aż 30 tysięcy dokonało już napadów, włamań i parało się handlem narkotykami.

MGOT/euroislam.pl, wiadomości.radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.