Norwegia: poszukują imigrantów sprzyjających ISIS

foto: Freeimages.com (fotomontaż)
foto: Freeimages.com (fotomontaż)

Policja w Norwegii poszukuje nielegalnych imigrantów podejrzanych o sprzyjanie bandytom z ISIS. Może to być nawet 20 tys. osób (sic!). Norweskie służby obserwują 20 z nich, ponieważ podejrzewają, że mogły mieć związek z popełnionymi na Bliskim Wschodzie zbrodniami wojennymi.

Norweska policja poszukuje około 20 tys. nielegalnych imigrantów. W oparciu o dane władz odpowiedzialnych za kwestie migracyjne oraz zeznania niechcianych gości, podejrzewane są one o popieranie terroryzmu. Jak poinformował Sigurd Moe, funkcjonariusz sekcji ds. zbrodni wojennych, dwudziestu z tych osób służby „przyglądają się bliżej”. – Zastanawiamy się, czy jest podstawa do wszczęcia śledztwa – powiedział Moe.

Według policyjnych informacji, w ciągu ostatniego półrocza wpłynęło około 100 zgłoszeń informujących o możliwych związkach nieproszonych gości z z organizacjami odpowiedzialnymi za zbrodnie wojenne. – To mogą być różne sytuacje, od przynależności do frakcji militarnych, o których wiemy, że popełniały poważne zbrodnie, po bardziej konkretne wskazówki o bardziej szczegółowych zbrodniach – wyjaśniał jeden z funkcjonariuszy.

Materiał badań policji stanowią również filmiki przechowywane na telefonach nielegalnych imigrantów. – Materiały, które wzbudziły podejrzenia, czasami zawierały pochwały popełnionych zbrodni – powiedział policjant.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.