Nowy prezes PSL

foto: „Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: „Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Janusz Piechociński poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa PSL. Jego zastępcą został minister pracy, Władysław Kosiniak-Kamysz. Decyzję w tej sprawie podjęła obradująca dziś w Warszawie Rada Naczelna ludowców.

Janusz Piechociński zapowiadał, że odejdzie, gdy o stanowisko prezesa ubiegać się będzie Władysław Kosiniak-Kamysz. Tak też się stało. Jedynym przeciwnikiem ministra był radny mazowieckiego sejmiku wojewódzkiego, Mirosław Augustyniak.

Większość uczestników Rady Naczelnej przekonywała Piechocińskiego, że Kosiniak-Kamysz będzie dobrym kandydatem na to stanowisko. Sam zainteresowany z ostateczną decyzją czekał do dzisiejszego posiedzenia. – Jeszcze na początku Kosiniak-Kamysz zadeklarował, że nie chce być prezesem, pod wpływem licznych głosów za jego kandydaturą stanęło na tym, że ma jedną noc na zastanowienie. Będzie się naradzał z rodziną. Oceniamy szanse jego startu na 40 procent – powiedział jeden z uczestników narady władz PSL.

Wyniki ostatnich wyborów były dla tej partii najsłabsze od 1989 roku. To przesądziło o zmianie szefa PSL. Kosiniak-Kamysz ma reprezentować młode pokolenie. Oprócz wyboru nowego lidera, ludowcy odwołali także cały skład Naczelnego Komitetu Wykonawczego.

Mas/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz