NYT: Polacy szykują się do wojny

Już niedługo wojna. Polacy szykują się do niej pełną parą, a przynajmniej tak twierdzi „New York Times” w jednym ze swoich artykułów.

Według autora tekstu zamieszczonego w znanej gazecie, w Polsce  narasta niepokój, że Rosja już niedługo, po zdobyciu Ukrainy, ruszy dalej na zachód. Może świadczyć o tym fakt, iż coraz więcej obywateli jest zainteresowanych dobrowolnym szkoleniem wojskowym. Kilka dni temu doszło do zmiany prawa, dzięki któremu każdy Polak, który jest w stanie utrzymać broń, może iść na służbę wojskową.

Jak czytam w artykule, „myśl o wojnie zatruwa nastroje w kraju, krąży po regionie oraz budzi strach przed groźna i nieobliczalną Rosją”. Marcin Zaborowski Szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych często jest zaczepiany przez fryzjerów czy sąsiadów. Są zaniepokojeni i pytają o kwestie wybuchu wojny.

Taka narracja jest niebezpieczna dla Polski. W przypadku ewentualnego konfliktu, odpowiedzialność za niego spadnie na nas. Tymczasem póki co na terenie Ukrainy ścierają się interesy Niemiec, USA i Rosji.

Joan/wprost.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.