Obama jako straszak na PiS?

W amerykańskim periodyku „Foreign Policy” ukazał się tekst zatytułowany „Obama to jedyna nadzieja Polski”. Autorzy, Bruce Ackerman oraz Maciej Kisilowski sugerują, iż prezydent USA powinien zbojkotować nadchodzący szczyt NATO, by w ten sposób powstrzymać działania polskiego rządu.

„Zarówno premier Beata Szydło, jak i prezydent Andrzej Duda starają się przekonać Zachód, że nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Ta sprytna kampania PR-owska zwiększa ryzyko, że śledztwo prowadzone przez UE okaże się jedynie nieznaczącym gestem” – stwierdza na łamach „Foreign Policy” znany prawnik i konstytucjonalista Bruce Ackerman wraz z polskim współpracownikiem. Ich zdaniem obecna sytuacja prowadzi wprost do rozpadu demokracji w Europie. Jedynym rozwiązaniem ma być interwencja Baracka Obamy, który powinien postarać się, by nie doszło do planowanego szczytu NATO w Warszawie. „Powinien również udzielić w imieniu Ameryki pełnego poparcia dla śledztwa komisji wobec polskiego rządu podczas największego kryzysu w historii UE” – sugerują autorzy artykułu.

Współautorem tekstu jest Polak, Maciej Kisilowski, w Polsce znany właściwie jedynie jako autor książki dotyczącej prawa sektora pozarządowego. „Foreign Policy” przedstawia Kisilowskiego jako profesora Central European University – założonej w latach 90. uczelni, kształcącej w kierunkach humanistycznych.

MGOT/tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.