Obchody bolesnej rocznicy w obozie Auschwitz

Wczoraj, w dzień 75. rocznicy przybycia pierwszego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz, wyraźnie przypomniano o tym, kto jest odpowiedzialny za tragedię obozów koncentracyjnych. 

– Jesteśmy świadkami kolejnych skandalicznych i niemających nic wspólnego z wiedzą i prawdą historyczną wypowiedzi osób publicznych, których głos dociera do milionów ludzi i wielu środowisk na całym świecie – mówiła podczas obchodów rocznicy Teresa Adamczyk, przedstawicielka Chrześcijańskiego Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich i córka byłego więźnia KL Auschwitz. – Bezkarnie stosowane są terminy „Polskie obozy zagłady”, które wskazują Polaków jako współsprawców Holokaustu. W naszym odczuciu wypowiedzi te wyczerpują definicję „kłamstwa oświęcimskiego” i powinny być ścigane z urzędu – dodała Adamczyk.

Przed ścianą straceń w obozie oświęcimskim złożono kwiaty, odprawiona została także uroczysta Msza święta. Odczytano również list prezydenta elekta Andrzeja Dudy. 14 czerwca 1940 to data przybycia do obozu pierwszego transportu więźniów. Dzień ten uważa się oficjalnie za początek zbrodniczej działalność KL Auschwitz a jego rocznica obchodzona jest jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

Mgot/pch24

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.