Odbiorą obywatelstwo bojownikom ISIS

Australia zamierza odebrać obywatelstwo urodzonym w Australii muzułmanom, którzy walczą po stronie dżihadystów z Państwa Islamskiego. Informację przekazał wczoraj minister ds. imigracji i ochrony granic Peter Dutton.

Aby to zrobić, rząd chce zmienić obecną ustawę o obywatelstwie i oprzeć prawodawstwo na modelu brytyjskim, który zezwala na odebranie obywatelstwa ekstremistom. Nowe prawo ma dotyczyć ekstremistów, którzy urodzili się w Australii i są potomkami emigrantów lub dziećmi emigrantów mieszkających w Australii. Rząd będzie chciał zmusić ich do przyjęcia obywatelstwa kraju, w którym się urodzili, lub państwa, w którym urodzili się ich rodzice. Nowe przepisy mają mieć także zastosowanie w przypadku podwójnego obywatelstwa.

Według obecnie obowiązującego prawa ,obywatelstwo australijskie można cofnąć tylko w przypadku uzyskania go na podstawie fałszywych danych oraz gdy obywatel Australii służy w siłach zbrojnych obcego kraju przeciwko swojemu państwu.

Ponieważ ISIS nie jest uznawane za państwo, władze Australii nie mogą odebrać obywatelstwa walczącym po stronie kalifatu australijskim ekstremistom.

Na początku maja podczas operacji antyterrorystycznej policja aresztowała 17-letniego syna syryjskiego lekarza, w którego domu znaleziono trzy ładunki wybuchowe własnej konstrukcji, które później zostały zdetonowane przez saperów. Według australijskich mediów, nastolatek zamierzał dokonać zamachu bombowego w Melbourne kilka dni później.

CWIK/naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.