Jankowski zrzeka się odznaczenia w TVN

foto: YouTube
foto: YouTube

Były opozycjonista, Maciej Jankowski, na antenie TVN24 zrzekł się swojego Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Przyczyną oddania odznaczenia przez dawnego solidarnościowca jest antypatia do partii rządzącej.

W wyjątkowo ostrych i zadziwiających słowach Jankowski tłumaczył Monice Olejnik, czemu rezygnuje z jednego z najwyższych odznaczeń. – Czasy się tak szybko zmieniają, że nie pasuje już mi, żebym go nawet miał w domu – powiedział Jankowski twierdząc, iż jego zdaniem Polska jest obecnie niszczona przez rządy PiS. – Poza tym prywatnie lubię się kąpać. I wolę mieć w kranie ciepłą wodę niż święconą. Jeszcze jak Rydzyk się dorwie do tej święconej wody, to nie stać mnie będzie, za droga będzie, żeby wannę napełnić – bredził dawny opozycjonista, wręczając swoje odznaczenie w ręce córki esbeka.

Maciej Jankowski był niegdyś jednym z liderów mazowieckiej „Solidarności”. Pracował jako spawacz i brygadzista ekipy remontowej. W latach 90. był posłem z ramienia AWS, następnie radnym PO, by w 2005 r. wrócić do prac remontowych jako ślusarz. Wspierał Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Order za działalność opozycyjną otrzymał w 2001 r. z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

MGOT/niezalezna.pl, tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.