Ofensywa na Kijów?

Według słów byłego doradcy Władimira Putina, szykowana jest wielka ofensywa w kierunku centralnej Ukrainy. Inwazji mogą towarzyszyć zamachy oraz rozruchy społeczne.

– Trwają przygotowania do nowej fazy walk. Będzie to atak obejmujący nie tylko Donbas, ale także Ukrainę Centralną – powiedział w Hromadske TV Andriej Iłłarionow, były doradca rosyjskiego przywódcy.

Według Iłłarionowa rozpoczęcie ofensywy może rozpocząć się nawet w ciągu kilku najbliższych dni. Jej celem ma być potężne osłabienie obecnych władz Ukrainy. Były doradca dodał, że w celu zwiększenia efektu, wykorzystane mogą być takie środki jak: intensyfikacja walk w Donbasie, zamachy terrorystyczne oraz próby wywołania rozruchów społecznych przeciwko neo-banderowskim władzom.

Zachód coraz mniej zgadza się w sprawie kryzysu na wschodzie. Ostatnio były prezydent Francji, Nicolas Sarkozy sugerował stronie ukraińskiej, by ustąpiła przed Rosją.

Tymczasem portal kresy.pl podaje, że rzecznik ukraińskiego MSZ, Jewhen Perebyjnis opublikował dzisiaj na swoim Twitterze mapy, które podważają obecną granicę Polsko-Ukraińską. Według nich Chełm i Ziemia Chełmska znajdują się w granicach Ukrainy. Władze Polski nie zareagowały dotychczas na ten incydent.

ZOBACZ ATAK ROSYJSKICH MYŚLIWCÓW

CWIK/kresy.24.pl, rp.pl, kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Ofensywa na Kijów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.