Ogromne nieścisłości i przełom w sprawie zabójstwa Adamowicza. „Ochroniarze” niepełnoletni, a plakietka „media” miała zostać podłożona

Po kontroli w firmie „Tajfun” która ochraniała finał WOŚP w Gdańsku, podczas którego zaatakowano śmiertelnie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza okazało się, że „ochroniarze” są w znacznej części niepełnoletnimi uczniami szkół. Ponadto to szef ochroniarzy miał podrzucić plakietkę „media” na scenę.

Scena na finale WOŚP w Gdańsku/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/Portal Miasta Gdańska

– Została dzisiaj podjęta przez mnie decyzja o wszczęciu procedury odebrania koncesji firmie ochroniarskiej, która zabezpieczała to niedzielne „Światełko do nieba”, firmie ochroniarskiej wynajętej przez organizatora tej imprezy, imprezy – co trzeba podkreślić – która nie była imprezą masową – powiedział w Radiu Maryja minister Joachim Brudziński.

– Bo skala naruszeń, skala niefrasobliwości, nieodpowiedzialności, skala błędów, patologii jest naprawdę porażająca – dodał.

Minister odniósł się też do zatrzymania człowieka odpowiedzialnego za organizację ochrony podczas finału WOŚP w Gdańsku. – To policja zidentyfikowała tego człowieka, który wprowadzał tutaj taki komunikacyjny chaos, kłamstwo, czyli namawiał do składania fałszywych zeznań pracowników agencji ochrony, sam też mataczył w tych zeznaniach – powiedział Brudziński.

– Wszystko wskazuje na to, że plakietka medialna, która rzekomo upoważniała do wstępu na scenę mordercy okazała się być – wszystko na to wskazuje, to oczywiście będzie jeszcze rozstrzygała prokuratura – podrzucona przez szefa tej ochrony tam na miejscu – zaznaczył minister.

Rano Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu szefa ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku. Poinformowano, że mężczyzna „wprowadził policję w błąd, że Stefan W. posługiwał się plakietką »Media«”.

Z kolei wyniki kontroli pokazały, że prawie połowa z 41 ochroniarz pracujących podczas finału WOŚP w Gdańsku nie miała ukończonych 18 lat.

nczas.com, radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.