ONZ o odmowie zabójstwa dzieci nienarodzonych

foto: Pixabay
foto: Pixabay

ONZ wydała wyrok w sprawie Amandy Mellet – kobiety, której w Irlandii odmówiono morderstwa nienarodzonego dziecka. Organizacja uznała, że było to okrutne, nieludzkie i poniżające traktowanie, a także uznała zachowanie lekarzy za przejaw dyskryminacji.

Amanda Mellet chciała dokonać zabić swoje dziecko gdy okazało się , że ma ono wady genetyczne, w tym śmiertelną wadę serca.  Zgodnie z ówczesnym prawem aborcyjnym w Irlandii, zabójstwo było możliwe tylko w przypadku, gdy ciąża zagrażała życiu matki, więc kobieta udała się do Wielkiej Brytanii.

Sprawą zainteresowała organizacja Centre for Reproductive Rights popierająca morderstwa dzieci nienarodzonych, która przedłożyła sprawę Komitetowi Praw Człowieka ONZ. Organizacja stwierdziła, że odmowa zabicia dziecka to naruszenie artykułów 7. i 26. Międzynarodowego Paktu Praw Politycznych i Obywatelskich, które zakazują okrutnego, nieludzkiego i poniżającego traktowania oraz dyskryminacji. Ich zdaniem w tym wypadku naruszono także prawo do prywatności.

Wyrok ucieszył znaną propagatorkę zabójstw dzieci nienarodzonych w Polsce i byłą marszałek sejmu, Wandę Nowicką.  – Polska jest stroną Konwencji Praw Człowieka, więc ten wyrok odnosi się również do naszego kraju – powiedziała Nowicka. Wyrok skrytykował znany obrońca życia, Mariusz Dzierżawski. – To, że Komitet Praw Człowieka ONZ domaga się prawa do zabijania chorych dzieci, pokazuje kompletny upadek tej organizacji. Jej fundament stanowiła Deklaracja Praw Człowieka, której zasadniczym punktem było prawo do życia. Obecnie KPC ONZ domaga się prawa do zabijania. To są promotorzy morderstw, którzy zajmują się promocją ludobójstwa, udając przy tym obrońców praw człowieka – skomentował Dzierżawski.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.