Opozycja nie chce kompromisu w sprawie Trybunału

foto: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Beata Szydło na spotkaniu przedstawicieli klubów parlamentarnych proponowała opozycji kompromis odnośnie zmian w Trybunale Konstytucyjnym, które dawałyby opozycji możliwość wskazania 8 z 15 sędziów tej instytucji. Na tak była tylko formacja Pawła Kukiza, reszta odrzuciła propozycję.

– W naszej ocenie nie ma teraz sporu prawnego dotyczącego TK, ale jest spór polityczny. On jest podgrzewany, podtrzymywany, a także wynoszony do Unii Europejskiej – mówiła po spotkaniu premier. Potwierdzenie tego znaleźliśmy, ponieważ usłyszeliśmy ze strony klubów PO, PSL, Nowoczesnej, że nie ma zgody na ten kompromis. Nie ma zgody przystąpienia do poszukiwania rozwiązania w pluralizmie – dodała Beata Szydło. Propozycja kompromisu PiS dotyczyła większości w TK dla opozycji.

Większość klubów opozycyjnych odrzuciła propozycje PiS, wyraziła natomiast poparcie dla antypolskiej rezolucji Parlamentu Europejskiego. – Usłyszeliśmy, że rezolucja przeciw Polsce może zostać poparta przez część opozycji. PO daje 2 tygodnie na rozwiązanie sprawy Trybunału. W PE jest natomiast informacja, że ta decyzja właśnie za dwa tygodnie będzie podjęta. Widać korelację, jeśli chodzi o ten spektakl przeciwko Polscewspomniała Szydło. – Polskie sprawy chcemy rozwiązywać w polskim domu. Jeśli są różnice, co jest naturalne w demokracji, opozycja ma prawo do krytyki, ale nich się to dzieje tutaj. Siądźmy do stołu i rozwiążmy problemy. Taka była dziś propozycja – dodała premier.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.