Orban dał się nabrać? Sądzi, że rząd PiS jest antyimigracyjny

Wiktor Orban/fot. Facebook Orbán Viktor

Wicepremier Włoch spotkał się z posłem Jarosławem Kaczyńskim. Z tej okazji premier Węgier Wiktor Orban powiedział, że „Węgry uważają za wspaniałą wiadomość polsko-włoskie starania o stworzenie antyimigranckiej osi w Europie”. Tymczasem obecny rząd ściągnął więcej imigrantów niż jakikolwiek inny w III RP.

Według danych Eurostatu, w Polsce przebywa aż 20 proc. wszystkich imigrantów z UE. Niedawno też Kaczyński strofował swoich posłów, by ci powstrzymali się od antyunijnych wypowiedzi. Teraz zaś prezes PiS spotkał się z wicepremierem Włoch.

Czy Wiktor Orban dał się nabrać na prosty chwyt, dzięki któremu zagranica udzieliła poparcia obecnemu rządowi w Warszawie? – Węgry uważają za wspaniałą wiadomość polsko-włoskie starania o stworzenie antyimigranckiej osi w Europie. Jeśli chodzi o oś polsko-włoską, oś Warszawa-Rzym, to fakt, że w ogóle mogła zacząć się tworzyć jest jednym z najwspanialszych wydarzeń. Zatem wiążę z nią duże nadzieje – powiedział Wiktor Orban.

– Dla nas – a należymy (tj. Fidesz – PAP) do Europejskiej Partii Ludowej – oznacza to, że na prawo od EPL są zdolne do tworzenia rządu siły antyimigranckie, które szukają różnych form współpracy. Jest to dla nas i dla EPL dobra wiadomość, bo szczerze powiem, mam po dziurki w nosie tego, że EPL szuka sojuszników wyłącznie z siłami proimigranckimi, z liberałami lub socjalistami – dodał premier Węgier.

– Węgry chciałyby, by partie antyimigracyjne uzyskały większość w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego – oświadczył Orban.

nczas.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.