Orban nie chce pomocy od Turcji ws. imigrantów

Pod koniec miesiąca zostanie zorganizowany szczyt z Turcją zainicjowany przez Unię Europejską. Tę decyzję podjęto podczas nieoficjalnego posiedzenia przywódców europejskich, które miało miejsce zaraz po szczycie w Valettcie.

Według premiera Węgier, Wiktora Orbana, powstrzymanie imigrantów przed zalaniem Europy przez Turcję w zamian za wsparcie pieniężne pokazuje, że „niegdyś dumny” kontynent stał się „żebrakiem proszącym kogoś innego o zapewnienie bezpieczeństwa”.

Na zorganizowanie kryzysu imigracyjnego zgodzili się przedstawiciele państw europejskich. Bruksela postrzega Turcję jako najważniejszego sojusznika do zwalczania kryzysu imigracyjnego. Z kolei Wiktor Orban jest przeciwny udzieleniu pomocy Ankarze. Jego zdaniem, UE powinna sama wypracować „zrównoważoną linię obrony”, zamiast negocjować z Turcją.

Premier Węgier wypowiedział się w telewizji publicznej na Malcie, iż „zrezygnowała ze swoich planów, marzeń i obowiązku skutecznej ochrony granic”. Uważa że gdyby Europa naprawdę chciała bronić się przed imigrantami, już dawno zrobiłaby krok w tym kierunku. Węgrzy skutecznie powstrzymali napływ imigrantów do ich kraju. Jak zapowiedział Janos Lazar, szef gabinetu węgierskiego rządu, w razie potrzeby będą budować kolejny mur. Tym razem na granicy z Rumunią.

Kryzys imigrancki stale się pogłębia. UE przewiduje, że w 2017 roku do Europy będzie próbowało się przedostać około 3 milionów niechcianych przybyszów. Orban stwierdził, że Unia Europejska nie ma woli przezwyciężenia zalewu islamu. – Skuteczniejszy okazał się strajk pracowników promów greckich niż inicjatywy przywódców UE –  mówił Orban.

Joan/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.