Ostrzegaliśmy. RMF FM: W weekend rząd zamknie kolejne województwa

– Kolejne dwa województwa mogą zostać objęte podobnymi obostrzeniami jak Warmia i Mazury: chodzi o Pomorskie i Lubuskie. Tam również – podobnie jak w Warmińsko-Mazurskiem – zamknięte mogą zostać szkoły, galerie handlowe, hotele, obiekty sportowe, kina i teatry. I to nawet od najbliższego weekendu – informuje RMF FM. Wcześniej już sugerowaliśmy, że lada moment te województwa mogą być zamknięte i domyślamy się, które władza zamknie za dwa tygodnie.

Od soboty Warmia i Mazury mają ostrzejsze restrykcje niż wcześniej. Rząd zabronił działalności galeriom handlowym, kinom, teatrom, basenom oraz obiektom sportowym. Zabroniono też wysyłania dzieci z klas 1-3 do szkół.

– Z ustaleń dziennikarza RMF FM Krzysztofa Berendy wynika, że podobne obostrzenia mogą zostać wprowadzone w dwóch kolejnych województwach: w Pomorskiem i Lubuskiem – i to nawet od najbliższego weekendu – czytamy na rmf24.pl. Zaznaczono, że „gabinet Mateusza Morawieckiego zapowiadał wprawdzie, że zmiany restrykcji następować będą w cyklach dwutygodniowych, ale – jak wynika z informacji naszego dziennikarza – jeśli sytuacja na Pomorzu i w Lubuskiem wyraźnie się pogorszy, to rząd nie będzie czekał”.

Wspieraj niezależne, bezpartyjne media. KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać

W piątek, zanim jeszcze Warmia i Mazury zostały zamknięte, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wymienił właśnie wspominane teraz województwa pomorskie oraz lubuskie. W dalszej kolejności wymienił zaś woj. śląskie, małopolskie, dolnośląskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie. Można się spodziewać, że kolejne „do odstrzału” będą właśnie te województwa. A następnie, żeby się nie rozdrabniać, przywróci się zapewne w skali całego kraju tzw. narodową kwarantannę.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Ostrzegaliśmy. RMF FM: W weekend rząd zamknie kolejne województwa

 • Avatar
  3 marca 2021 o 15:24
  Permalink

  Przecież pan minister wiedział już miesiąc temu, że Wielkanocy nie będzie.
  Trzeba mu złożyć hołd, bo to wielki prorok.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.