Owsiak odchodzi z radia w ramach protestu

foto: YouTube (BlogForumGdańsk), "Blog Forum Gdańsk 2013, Jurek Owsiak"
foto: YouTube (BlogForumGdańsk), „Blog Forum Gdańsk 2013, Jurek Owsiak”

Prowadzącemu od lat swój program w radiowej Trójce nie podoba się m.in. zatrudnienie przez stację Grzegorza Górnego. Owsiak zadeklarował, iż zmiany w ramówce nie są zgodne z jego filozofią, więc odchodzi.

– Pisząc wyjaśnienie do obecnego dyrektora rozgłośni napisałem, że nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie współzałożyciela kwartalnika Fronda do środowego wydania klubu radiowej Trójki tak dalece odbiera od mojej filozofii, że trudno jest pogodzić autorski pomysł redaktora realizowany o godzinie 21 bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości z moim programem, który startuje o 22 i który jest muzycznie i słownie adresowany do ludzi, którzy wyznają wartości i zasady, którymi kierujemy się tworząc takie projekty jak np. przystanek Woodstock – tłumaczy Owsiak.

Oprócz zatrudnienia Grzegorza Górnego działaczowi WOŚP nie podoba się również brak w redakcji Grażyny Mędrzyckiej-Gęsickiej. W ramach reorganizacji pracy w Trójce część osób miała zostać przeniesiona do Informacyjnej Agencji Radiowej. Gęsicka oraz Tomasz Ławnicki otrzymali wówczas propozycję rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron.

MGOT/onet.pl, gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.