Pakistan: śmierć za chrzest

W Pakistanie muzułmanie krwawo rozprawili się z kobietą nawróconą na chrześcijaństwo. Zabili jej męża, ona sama znalazła się w szpitalu.

Do tragedii doszło 30 lipca w Narang Mandi w pobliżu Lahore, stolicy Pendżabu. Wcześniej 23-letnia Nadia Din Meo ochrzciła się wychodząc za mąż za chrześcijanina, Aleema Masiha. Jej najbliższa rodzina uznała to za „hańbę”. Rozpoczęły się pogróżki pod adresem małżonków i krewnych męża. Kobieta, na skutek obelg i szykan, zdecydowała się wraz z mężem na ucieczkę do innej miejscowości. Niestety, nowi sąsiedzi donieśli rodzinie o miejscu pobytu. Bracia Nadii z zimną krwią zabili jej męża i ciężko ranili siostrę, która trafiła do szpitala.

Sprawcy takich zbrodni są najczęściej bezkarni, ponieważ, zgodnie z prawem szariatu, odstępcy od islamu muszą ponieść śmierć. Jeden z uczestników mordu otwarcie oświadczył, że „czuje się szczęśliwy, bo zabił chrześcijanina i jest bohaterem który pójdzie do nieba, ponieważ przywrócił rodzinie honor”. Rodzice kobiety nie dopuszczają do niej adwokata, aby nie mogła złożyć zeznań obciążających sprawców.

Mug/pl.radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.