Pakistan: tragiczna Wielkanoc

foto: YouTube (euronews), "Christians targeted in deadly bomb attack in Lahore"
foto: YouTube (euronews), „Christians targeted in deadly bomb attack in Lahore”

Wczoraj w Pakistanie doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło 70 osób. Do ataku przyznają się islamiści. Twierdzą, że celowali w chrześcijan. W stolicy kraju doszło do starć islamistów z policją i wojskiem.

Do ataku doszło w Wielkanoc w mieście Lahore (Pendżab). Terrorysta wysadził się w popularnym parku Gulshan-e-Iqbal, który po zamachu, zdaniem świadków, przypominał scenografię z horroru. Wszędzie znajdowały się ludzkie szczątki i krew. Dotychczas uważa się, iż wyniku wybuchu bomby zginęło 70 osób, a 300 jest rannych. Do odpowiedzialności za zbrodnię przyznają się członkowie ugrupowania islamistycznego. „Chcieliśmy wysłać wiadomość premierowi Nawazowi Sharifowi, że wkroczyliśmy do Lahore. On nas nie powstrzyma” – głosi oficjalny komunikat dżihadystów.

Od dłuższego czasu w stolicy kraju, Islamabadzie, dochodziło do zamieszek. Wszczynali je agresywni islamiści, protestujący przeciwko egzekucji Mumtaza Qadriego – człowieka, który kilka lat temu zamordował gubernatora Pendżabu, Salmana Taseera. Ze względu na swoje poglądy Taseer nieraz bywał atakiem agresji ze strony fanatycznych islamistów. Gubernator opowiadał się m.in. za zmianą ustawy karzącej bluźnierstwo śmiercią, bronił także chrześcijanki Asii Bibi skazanej z takiego paragrafu. Wielokrotnie grożono mu śmiercią – ostatecznie zamordował go jego własny ochroniarz, Mumtaz Qadri. Morderca stał się dla islamistów bohaterem, na jego pogrzeb przybyły tłumy z całego kraju. W Wielkanoc przez Islamabad miał przejść pokojowy marsz zwolenników straconego już Quadriego. Szybko przerodził się w burdę, w której rannych zostało 13 osób. Islamiści zdewastowali sporą część stolicy, do akcji musiało wkroczyć wojsko.

MGOT/polskatimes.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.