Państwo z kartonu i amatorka rządzących. Wyciekły kolejne maile. Ministrowie i premier podejmują decyzje państwowe przez Gmaila. Widać, jak kombinowali z noworocznym lockdownem. Wiedzieli, że sądy będą unieważniać bezprawie władzy

Wyciekły kolejne maile ze skrzynki szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Dotyczą one noworocznego lockdownu oraz zastraszania społeczeństwa. Rząd nie potwierdził autentyczności opublikowanych treści.

Wyciek ma miejsce na jednym z kont na Telegramie.

W konwersacji uczestniczą premier Mateusz Morawiecki, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, minister Adam Niedzielski i rzecznik rządu Piotr Müller. Są także eksperci rządowi: Norbert Maliszewski – szef Centrum Analiz Strategicznych, Krzysztof Szczucki – szef Rządowego Centrum Legislacji, Mariusz Chłopik – dyrektor ds. marketingu w PKO BP, były wiceszef Centrum Informacyjnego Rządu, prof. Andrzej Horban – główny doradca premiera ds. Covid i szef Rady Medycznej oraz Krzysztof Michalski – doradca premiera ds. ekonomicznych.

Wszyscy, za wyjątkiem Dworczyka i Horbana używają kont pocztowych założonych na Gmailu, należącego do znanej ze szpiegowania swoich użytkowników korporacji Google. Dworczyk korzystał ze skrzynki wp.pl. Jedynie Horban wychodzi w tej konwersacji na jakkolwiek lepiej przygotowanego, gdyż używał skrzynki służbowej zakazny.pl.

Z treści maili wynika, że premier Morawiecki – powołując się na przyszłą „presję” – postulował cztery kwestie: Zakaz świadczenia usług hotelarskich, zamknięcie stoków, zamknięcie apartamentów oraz kwarantannę po powrocie zza granicy. – To robią Niemcy. Jest i będzie presja na nas – miał napisać Morawiecki.

Uwagi do powyższych przedstawił Szczucki, szef RCL. Zwrócił uwagę, że „nawet rozporządzeniem nie możemy wprowadzić ani godziny policyjnej ani zakazu przemieszczania się”. Wprost stwierdził, że „ewentualne kary będą uchylane przez sądy jako niezgodne z ustawą i konstytucją”.

Inna wymiana wiadomości dotyczy zamknięcia galerii handlowych krótko po ich otwarciu. Rządzący wprost dyskutują jedynie nad pretekstem, a nie realną koniecznością. Najbardziej obawiają się, że „jak zamkniemy tak po prostu galerie, to przyznajemy się do błędu, że otworzyliśmy 29 listopada”.

– Musimy uzasadnić, że np. nie przestrzegano tam zasad. Lepiej moim zdaniem te miejsca, gdzie łatwo wykazać problem. Na 100% w galeriach bez stoisk na tzw. wyspach, gdyż sądzimy, iż powstaje tłok w przejściach. Dlatego trzeba mieć pomysł, jak to wytłumaczyć. Jest ten pomysł, którego się boję – odbioru społecznego – miał napisać Norbert Maliszewski.

Ciekawostką jest fakt, że gdy premierowi podano informację z linkiem z reżimówki, Morawiecki poprosił o inne źródło.

Oprócz tego w mailach pojawia się także kwestia nazewnictwa, aby mówić o „bezpieczniku” i „hamulcu”, a nie „narodowej kwarantannie”, która miałaby zostać zarezerwowana na wypadek, gdyby trzeba było jeszcze bardziej zabrać ludziom wolność.

– Powiedzmy zatem tak: – MUSIMY WŁĄCZYĆ PO ŚWIĘTACH TZW. BEZPIECZNIK (…) WŁĄCZAMY GO, ABY UNIKNĄĆ 3. FALI – miał napisać Maliszewski. – Żadnych wyjątków dla sportowców. Hotele – całe – żadnych wyjątków dla podróży służbowych. Handel w galeriach – closed. […] Idziemy wbrew nastrojom społecznym z pełną świadomością. Mamy zdecydowanie za wysoki poziom zgonów! A także zachorowań. Oraz ogromne ryzyko III FALI – miał z kolei pisać Morawiecki.

Rząd nie ustosunkował się do treści wycieku. Łukasz Warzecha podkreślił, że nikt również nie zdementował tych treści.

– Jeden z nich – domniemana korespondencja między PMM a @nmaliszewski z grudnia – pokazuje skandaliczny tryb podejmowania decyzji w sprawie zamykania branż. Bez analizy, na oko, bo tak. Niby było wiadomo, a jednak szokuje – zauważa dziennikarz.

telegram.org / twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

3 thoughts on “Państwo z kartonu i amatorka rządzących. Wyciekły kolejne maile. Ministrowie i premier podejmują decyzje państwowe przez Gmaila. Widać, jak kombinowali z noworocznym lockdownem. Wiedzieli, że sądy będą unieważniać bezprawie władzy

 • 18 czerwca 2021 o 11:59
  Permalink

  Pan Braun nazwał Niedzielskiego psychopatą. To łagodne określenie do władzy która morduję ludzi z premedytacją i doprowadza kraj do upadku. To są psychopatyczny ludobójcy, którzy zarażają naród patogenem ze strzykawki. Gdzie Pan Ziobro? Gdzie trybunały?

  Odpowiedz
  • 18 czerwca 2021 o 19:29
   Permalink

   A teraz najważniejsze jest to byś znalazł drogę do psychiatry.

   Odpowiedz
 • 18 czerwca 2021 o 21:56
  Permalink

  Państwo z kartonu państwem z kartonu, ale oby te mejlowe wycieki nie dały pretekstu Zjednoczonej Bolszewicy do przykręcenia śruby w internecie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.