Niedziela Palmowa w Watykanie

foto: YouTube (san giuseppe da copertino), "Papa Francesco Messa per la Domenica delle Palme"
foto: YouTube (san giuseppe da copertino), „Papa Francesco Messa per la Domenica delle Palme”

Tylko Jezus zbawia nas z więzów grzechu, śmierci, strachu i smutku – podkreślił papież podczas dzisiejszej Mszy św. sprawowanej w Watykanie. Franciszek zachęcił wiernych, by podążali drogą Jezusa, która – choć trudna – jest jedyną prowadzącą do szczęścia i zbawienia.

– Jesteśmy wezwani, aby wybrać drogę Jezusa: drogę służby, daru z siebie, zapomnienia o sobie – mówił papież zachęcając jednocześnie, by w chwilach zwątpienia spoglądać na krzyż, który nazwał katedrą Boga. Wielu wiernych żywiołowo i radośnie reagowało na procesję z palmami. Papież przyrównał ich entuzjazm z radością tłumów, które witały Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy. Jednocześnie przypomniał, że Jezus zbawił nas nie poprzez spektakularne wejście, lecz przez poniżenie samego siebie.

– Jezus ogołocił samego siebie, zrezygnował z chwały Syna Bożego i stał się Synem Człowieczym, aby On, który jest bez grzechu stał się solidarnym z nami grzesznikami – wyjaśniał papież. –  Nie tylko – żył wśród nas jako sługa. Nie jako król, książę, lecz sługa. Zatem uniżył samego siebie, a otchłań Jego upokorzenia, którą ukazuje nam Wielki Tydzień wydaje się nie mieć dna – dodał Franciszek. Przypomniał, iż: „(…) tylko Jezus zbawia nas z więzów grzechu, śmierci, strachu i smutku”.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.