Papież Franciszek odwiedził miejsce rzezi Ormian

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Papież Franciszek podczas swojej podróży apostolskiej spotkał się z władzami Armenii. Odprawił też Mszę świętą dla miejscowych katolików. Papież przypomniał rzezie Ormian z XX wieku, których dokonali Turcy. Franciszek nazwał je ludobójstwem.

– Ta tragedia, to ludobójstwo zapoczątkowało niestety smutną listę olbrzymich katastrof w zeszłym wieku, które były możliwe z powodu niedorzecznych motywacji rasowych, ideologicznych czy religijnych, przyćmiewających umysł oprawców tak dalece, by stawiać sobie za cel unicestwienie całych narodów – powiedział papież Franciszek.

Określenie „ludobójstwo” nie było planowane. Ks. F. Lombardi SJ na antenie Radia Watykańskiego powiedział, że należy to rozumieć nie jako rozdrapywanie ran, lecz uzdrowieniu sytuacji oraz nawróceniu postaw błędnych.

Papież zwrócił uwagę również na skutki nienawiści i żądzy władzy, które wielokrotnie niszczyły wspólnotę na przestrzeni ostatnich lat. Dodał, że zależy mu na tym,  aby ludzkość nie powtórzyła nigdy podobnych czynów, a ze swej historii wyciągnęła wnioski.

CWIK/Pch24.pl, Gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.