Papież: Homopropaganda jest jak indoktrynacja Hitlerjugend

Podczas wywiadu w samolocie podczas powrotu z Filipin papież Franciszek powiedział bardzo ważne słowa. Porównał obecnie prowadzoną homopropagandę do indoktrynacji młodzieży w narodowo-socjalistycznych Niemczech.

Papież odniósł się w swojej wypowiedzi do propagowania homoseksualizmu przez silne państwa w krajach ubogich, które potrzebują pomocy. Nazwał to „ideologiczną kolonizacją”. Ojciec święty podał przykład z 1995 roku, który osobiście zapamiętał. Wówczas w jednym z uboższych krajów świata minister edukacji mogłaby otrzymywać pomoc w postaci kredytu na budowę szkół dopóty, dopóki w placówkach korzystać się będzie z podręczników promujących ideologię gender. – To kolonizowanie ludzi, chęć zmieniania ich mentalności – powiedział papież Franciszek.

Ojciec święty porównał tego typu działanie do indoktrynacji prowadzonej przez państwa totalitarne. – To nie są nowe działania, dyktatorzy w ostatnim stuleciu postępowali podobnie. Można podać przykład takich organizacji jak Hitlerjugend czy BalilLa – porównał Franciszek.

Papież zwrócił też uwagę, że podczas obrad synodalnych biskupi z Afryki narzekali na warunki, jakie stawiają władzom państwa udzielające pomocy.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.