Papież przestrzega Kościół przed pokusą zamknięcia się w sobie

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Podczas Mszy świętej w Watykanie z okazji uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła papież Franciszek ostrzegł przed pokusą zamknięcia się w sobie Kościoła w obliczu zagrożeń. Zaznaczył, że dobrym lekarstwem na tę pokusę jest modlitwa. Eucharystię koncelebrowało z ojcem świętym 25 nowych arcybiskupów-metropolitów. 

Wśród nowo mianowanych metropolitów pojawił się abp przemyski Adam Szal. W uroczystości wzięła udział także delegacja prawosławnego patriarchatu Konstantynopola na czele z metropolitą Bostonu Metodym. W nawiązaniu do czytań dzisiejszej liturgii papież wskazał na dwa zasadnicze słowa, które ją streszczają: „zamknięcie” i „otwarcie”. Wskazał na „zamknięcia” św. Piotra: w więzieniu Heroda, wspólnoty zebranej na modlitwie gdy po uwolnieniu z więzienia udaje się do Jana, zwanego Markiem.

Franciszek wspomniał też o Liście św. Pawła do Tymoteusza, w którym apostoł relacjonuje swoje doświadczenie wyzwolenia, wyjścia z niebezpieczeństwa, gdy został skazany na śmierć. – Paweł mówi jednak o znacznie większym „otwarciu”, ku perspektywie nieskończenie szerszej: perspektywie życia wiecznego, które czeka go po zakończeniu „biegu” ziemskiego. Pięknie zatem zobaczyć życie apostoła całkowicie „w wyjściu” dzięki Ewangelii” – wyjaśniał ojciec święty. Franciszek zwrócił uwagę, że podobnie jak życie św. Piotra tak jak życie każdego z nas „otwiera się” w pełni, kiedy przyjmuje od Boga Ojca łaskę wiary.

Papież modlił się z wiernymi, którzy przybyli w południe na Anioł Pański także za ofiary zamachu w Stambule. Przypomniał, że wczoraj wieczorem dokonano tam okrutnego zamachu terrorystycznego, w którym zginęło wiele osób. – Módlmy się za ofiary, za ich krewnych i za umiłowany naród turecki. Niech Pan nawróci serca uciekających się do przemocy i wspiera nasze kroki na drodze pokoju – mówił.

miecz/niedziela.pl, polskieradio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.