Papież w Republice Środkowoafrykańskiej

Papież przybył dziś rano do Republiki Środkowoafrykańskiej. Wizyta odbywa się pod wyjątkowymi środkami bezpieczeństwa. Samolot wylądował w stolicy kraju, Bangi.

Po ostatnich wizytach w Kenii i Ugandzie, wizyta w Republice Środkowoeuropejskiej stała pod znakiem zapytania. Powodem były napięcia, wewnętrzny konflikt i pogróżki pod adresem watykańskiej delegacji przygotowującej pielgrzymkę.

Watykan wyjaśniał, że Franciszek nie zamierza rezygnować z pielgrzymki. Dopuszczał jedynie pewne zmiany w programie w razie potrzeby.

Papież złoży wizytę w Pałacu Prezydenckim, gdzie będzie rozmawiał z prezydent Catherine Sambą-Panzą. Następnie spotka się z przedstawicielami innych władz, do których skieruje przemówienie.

Franciszek pojedzie  do stołecznej katedry, gdzie odprawi Mszę. W maju 2014 roku terroryści zamordowali w niej 15 osób. Właśnie tam papież otworzy Drzwi Święte. Oznacza to inaugurację Roku Świętego. Drzwi Święte zostaną otworzone w samym sercu Afryki, na tydzień przed otwarciem Roku Miłosierdzia w bazylice Świętego Piotra w Watykanie.

Nuncjusz apostolski tego kraju, arcybiskup Franco Coppola, wyraził optymizm związany z przybyciem papieża. – Po raz pierwszy od trzech lat dzięki wizycie papieża zapanowała zgoda między wszystkimi; chrześcijanami i muzułmanami, przedstawicielami wszystkich opcji politycznych – powiedział. Dodał, że pielgrzymka papieża jest szansą dla kraju po latach wojny. Papież zostanie tam do jutra.

Mas/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.