Papież wzywa do troski o seniorów

Franciszek zwrócił uwagę na tragiczną sytuację, w jakiej często znajdują się ludzie starsi. Przypomniał, że opieka nad nimi jest naszym obowiązkiem.

Samotni, niechciani, opuszczeni, często porzuceni przez najbliższych krewnych  tak nierzadko wygląda sytuacja seniorów we współczesnym społeczeństwie. Papież skrytykował to zjawisko i dodał, iż powoli zapominamy, jak wielką skarbnicą mądrości są starsze pokolenia.

Musimy rozbudzić na nowo uczucia wdzięczności, uznania i gościnności, by pomóc seniorom pamiętać, że są żywą częścią swoich społeczności stwierdził papież.  Jeżeli nie nauczymy się troszczyć o starszych, sami nie będziemy traktowani lepiej. Osoby starsze nie są obcymi. Osoby starsze to my. Już wkrótce, lub za wiele lat  lecz nieuchronnie  zestarzejemy się, nawet jeżeli nie będziemy o tym myśleć. – dodał Franciszek.

Ojciec święty przypomniał historię licznej rodziny z Buenos Aires, która przez osiem miesięcy nie odwiedzała swego ojca i dziadka. Franciszek nazwał to zachowanie grzechem śmiertelnym.

Mgot/catholicnews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks