Pentagon łagodzi wizerunek islamistów w Syrii

– Podejmując działania zbrojne w Syrii wymierzone w umiarkowane ugrupowania, Rosja doprowadziła do eskalacji tamtejszej wojny domowej – tymi słowy Ashton Carter, szef Pentagonu, podczas oficjalnej wizyty w Hiszpanii oskarżył Moskwę o rzekome „jątrzenie” sytuacji w Syrii. Ponadto umniejsza w ten sposób barbarzyństwa ISIS i wszystkich i jego sojuszników, którzy mordują i rabują ludność cywilną w Syrii.

Rosja poinformowała dzisiaj, że w ciągu ostatniej doby lotnictwo Putina wykonało w Syrii 25 ataków powietrznych i trafiło 9 celów należących do ISIS. Naloty miały miejsce w prowincji Hims, w środkowej Syrii.

Naloty Rosjan rozpoczęły się 30 września. Moskwa zapewnia, że ich celem są bandyci z Państwa Islamskiego oraz ich sojusznicy, np. Al-Kaida. Wobec obydwu organizacji zachodzi poważne podejrzenie, że są wspierane nieoficjalnie przez Zachód, m.in. przez USA. Stany Zjednoczone forsują na całym świecie obraz radykalnych, agresywnych islamistów jako „demokratycznej opozycji syryjskiej”, zaś legalny i mający poparcie wśród obywateli rząd Assada nazywają „dyktatorskim reżimem”.

CWIK/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Pentagon łagodzi wizerunek islamistów w Syrii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.