Petycja o zakaz finansowania aborcji

Fundacja „Jeden z nas” stara się o zakaz finansowania mordowania nienarodzonych dzieci z budżetu unijnego. Zebrano już 2 mln podpisów z całej Unii Europejskiej. Komisja Europejska oddaliła projekt.

Fundacja nie poddała się, petycja została złożona jeszcze do Parlamentu Europejskiego. Komisja ds. Petycji, a potem forum parlamentu zbada dokument. Sprawą zajmuje się także Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Zbada, czy nie zostało naruszone prawo z powodu odrzucenia inicjatywy obywatelskiej „Jeden z nas”.

– Komisja Europejska będzie musiała zorganizować wysłuchanie publiczne. Najprawdopodobniej odbędzie się ono wiosną przyszłego roku. W czasie spotkania liderzy inicjatywy będą mogli przedstawić komisarzom argumenty w swojej sprawie. Następnie Komisja podejmie decyzję, czy skierować sprawę do PE – mówił Jakub Bałtroszewicz, koordynator Polskiego Komitetu Narodowego.

Organizatorzy będą kontynuować zbiórkę podpisów. Dzień 22 września został ustalony europejskim dniem zbierania podpisów. W Polsce zbiórka podpisów odbędzie się w dniach od 22 do 29 września.

Ilość podpisów obecnie przekracza wymagane minimum. Najwięcej petycji podpisano w Włoszech i w Polsce. Zaangażowane w inicjatywę „Jeden z nas” było 11 krajów Unii Europejskiej.

Joan/wpolityce.pl, idziemy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.